Geoblog.pl    szymonpoznan    Podróże    Bukareszt    Wycieczka do Brasova

Wycieczka do Brasova

Rumunia
Rumunia, Braşov

Tym razem wybraliśmy się do Brasova. Miasto położone w górach, z najładniejszą starówką w Rumunii.

Miasta Rumunii: Braszów (rum. Brasov)

Jedno z największych (po Bukareszcie) miast Rumunii (ok. 330 tys. mieszkańców), ważne centrum gospodarcze, administracyjne, historyczne, kulturalne i turystyczne, drugie obok Klużu największe miasto Siedmiogrodu.

Polożone jest na skraju Kotliny Braszowskiej (Birsei), u podnóży Karpat, na pólnoc od przeł. Predeal, czyli miejsca gdzie stykaja się Karpaty Wschodnie i Południowe. Historyczne centrum miasta wciśnięte jest pomiędzy otaczające je z trzech stron wzgórza: Tîmpa, Sprenghiul i Stejerişul (Varthe). Ku pólnocy, w stronę ograniczającego kotlinę zakola Oltu, Braszów otwiera się szeroko nowymi dzielnicami i przemysłowymi przedmieściami. Położenie miasta czyni z niego doskonały punkt wypadowy w kilka atrakcyjnych grup górskich takich jak Poiana Braşov (znane nie tylko w Rumunii centrum narciarskie), Bucegi, Piatra Mare czy nieco dalsze Ciucaş i Piatra Craiului.

! Komentarze moga dodawać tylko zarejestrowani użytkownicy
mirka66 - 2011-05-16 09:24
Czy Rumunia jest obecnie dla turystow bezpiecznym krajem? Mam ochote sie tam wybrac.

mirka66 - 2011-12-18 19:57
Bylam w Rumunii latem tego roku.Piekny kraj.

Zasoby: 150 wpisów150 44 komentarze44 778 zdjęć778 0 plików multimedialnych0

11.10.2011 - 01.12.2011